Дітей до 6 років не потрібно навантажувати зайвими деталями, як назва вірусу або глобальна загроза захворювання – вони ще не готові це усвідомити.
Замість цього поговоріть з дітлахами про мікроби, як люди хворіють, і про те, що ми можемо зробити, щоб залишатися здоровими.
Якщо діти почнуть ставити якісь запитання – запевніть їх, що ваша сім'я здорова і в безпеці. Інформувати дитину потрібно зрозумілою мовою, відповідно до її віку.Тільки тоді вона зможе зрозуміти проблему та перестати тривожитися.

D22A6C6C B6A7 412C A91D F7CEE93C0B08

Ознайомте дітей з інформацією про вірус, а також підтримуйте активність дітей.
Це можна робити у вигляді:
- ритмічних ігор;
- миття рук в ігровій формі;
- перетворення прибирання та дезінфекції будинку у веселу гру;
- малювання вірусів, мікробів, які потім будуть розфарбовані дітьми;
- ознайомлення дітей із захисними індивідуальними засобами, щоб вони не лякалися, якщо необхідно буде їх використовувати;
- в цікавій формі показати, як організм захищається від вірусів.

«Звідки хвороби»
Звідкіля прийшли хвороби?
Їх створили злі мікроби.
Ці маленькі злодіяки,
Хулігани, розбишаки,
Що живуть усюди,
Де є повно бруду:
У болоті і грязюці,
У смітті та у пилюці.
Під брудними нігтями.
Пазурами й кігтями…
Той, хто руки не помиє,
Їх ковтне та захворіє.
І тому, малята.
Слід вам пам’ятати:
Будете вмиватися.
Митися, купатися.
Повтікають злі мікроби.
Разом з ними — всі хвороби!

Щоб допомогти дітям, більш доступно, поянити ситацію, яка зараз склалася в Україні вихователі старшої групи «Вишенька» ПИВОВАР О. і ТАРАСЕНКО Ю. пропонують авторську казку «Незвичайна пригода на планеті Хо-хо-хо»:

НЕЗВИЧАЙНА ПРИГОДА НА ПЛАНЕТІ ХО-ХО-ХО.

На одній загадковій планеті,яка називалась Планета Добровірусів, існувало багато добрих,хороших і корисних вірусів . Жили вони весело і дружно.Але одного разу на їхній планеті сталася біда… Одна із жителів цієї планети , а саме, Хмаркорадужка, вирішила полетіти на іншу планету - Хохохо,і подивитися,яке там життя.Але нікому із своїх друзів - добровірусів,вона не сказала про це.
Подув сильний вітер і Хмаркорадужка полетіла мандрувати. Літала вона так довго,і ось , нарешті, прилетіла до якоїсь невідомої їй планеті Хохохо . Весела, в гарному настрої, почала свою прогулянку,але чим далі вона йшла, тим страшніше ставало... На цій планеті було похмуро,сумно і майже не було мешканців. І ось,раптом, дорогою Хмаркорадужка зустріла одного мешканця — Добросмайлика. Але на його обличчі зовсім не було посмішки і він був дуже засмучений.
—«Що з тобою трапилося? Чому ти такий засмучений ? І чому, взагалі, на всій вашій планеті так сумно і похмуро?»—запитала Хмаркорадужка.
— «На нашу планету потрапив злий та поганий вірус, його називають Короновірусом - сказав Добросмайлик. Він заразив майже всіх жителів планети,і тепер, ми змушені лікуватися або сидіти в дома».
— «Яка біда —відповіла Хмаркорадужка. Але ж з цим, обов'язково, потрібно щось робити . Не можна допустити того,щоб всі мешканці захворіли! Тому що, всі наші планети зникнуть».
— «Так! Я згоден з тобою. Але ж що ми можемо зробити?» -сумно запитав Добросмайлик.
— «Потрібно обов'язково сповістити моїх друзів! Вони допоможуть вашій планеті!Але як саме це зробити , я не знаю .Тому що мені, тепер, не можна покидати вашу планету, бо вірус проник і до мене» - засмучено сказала Хмаркорадужка .
Тим часом усі мешкаці планети Добровірусів почали шукати Хмаркорадужку,але її ніде не було. Раптом, по небу пропливала хмаринка і сказала,що вона бачила Хмаркорадужку коли та , покидала планету , і полетіла до планети Хохохо.
— «Але ж там біда! —зауважив Мікробовухастик, який постійно борется з поганими мікробами. На цю планету напав вірус ,якого називають Коронавірус».
— «Ми не можемо залишити в біді нашу подружку, Хмаркорадужку!А також усіх мешканців планети Хохохо - сказав Сонцевірус —мешканець планети Добровірусів. Нам треба допомогти їм знищити цей Короновірус та допомогти вилікувати їх і Хмаркорадужку!»
— «Але ж ми всі зможемо також заразитися і заразити нашу планету» -сказав Кислинковірус, який живе в лимонах і має вітамін С.
— «Не хвилюйтеся! - сказав Одяговірус. У мене є спеціальні костюми, які нам допоможуть захиститись від злого віруса».
Всі мешканці планети Добровірусів почали одягати захисні костюми та маски,аби уберегти себе та свою планету від віруса. Одягнувшись , вони полетіли рятувати Хмаркорадужку та планету Хохохо .Підлетівши ближче, вони побачили свою подружку Хмаркорадужку, яка була дуже засмучена. Але як тільки побачила своїх друзів, то її настрій вмить піднявся.
— « Слухай мою команду! - сказав Сонцевірус.Я прибуваю першим до планети Хохохо, тому що, мої гарячі промені ,знищуть мікроби Коронавіруса».
— «Потім, за мною вирушають - Хлорковірус і Повітряновірус. Ваше завдання очистити їхню планету від залишків віруса» - продовжував говорити Сонцевірус.
— « А останніми беруться за роботу вже Пігулковірус та Добровірус веселун і його друзі мультивітаміни!» - продовжував свої настанови Сонцевірус. Вашим завданням буде проконтролювати рух на планеті ,дати рекомендації залишатися вдома, лікувати всих мешканців планети!»
— «А доки всі будуть вдома, я попрошу Квітковірус знищити Короновірус та надати життєвої енернії ! І нарешті, вилікувавати нашу Хмаркорадужку і всих мешканців планети Хохохо!»- говорив Сонцевірус.
Добровіруси по черзі почали рятувати планету Хохохо. І нарешті, планета почала оживати ,розквітати.Всі хворі почали одужувати.Знову було чути сміх і радіть мешканців цієї планети.
— «Друзі! Ви справжні молодці! Дякую вам велике , - сказав Добросмайлик. Ви, всі разом, перемогли цей страшний Короновірус».
Мешканці планети Добровірусів і Хмаркорадужка,повернулися додому.Вони продовжували жити далі весело і радісно, не забуваючи про своїх нових друзів із планети Хохохо. Добровіруси дуже сподіваються , що ніколи більше не зустрінуть злого віруса – Короновіруса!

Волинські лікарі розповіли про спосіб для батьків, як навчити дітей мити руки. Пропоную вам повторити з дитиною цей дослід.
1. Берете три пластикових пакета з зіп-застібкою і три однакових шматки хліба. Перший відразу ж кладете в пакет і підписуєте його маркером «Контроль».
2. Потім разом з дитиною торкаєтесь та мнете другий шматок (але без фанатизму), тримаєте в руках по черзі всією сім'єю. Кладете в другий пакет і підписуєте «Брудні руки».
3. Ретельно миєте руки з милом (для більшого ефекту можна засікти 15 або 30 секунд). Витираєте руки свіжим текстильним або паперовим рушником і мнете в руках третій шматок хліба. Ставите його в третій пакет - «Чисті руки».
4. "Всі три вішаєте в ряд десь на видному місці та чекаєте пару тижнів.

Продемонструйте дітям, як вони можуть захистити себе (наприклад, покажіть, що мається на увазі під поняттям «ефективне» миття рук). Пропонує Вам зробити дослід "Невидимі вороги"  вихователь молодшої групи  ГЕРАЩЕНКО І.В. За допомогою цього досліду діти побачать як мило впливає на віруси, значення та результат миття рук з милом.
   

Любіть себе а інших поважайте,
Своє життя й здоров’я бережіть
І правильну дорогу вибирайте
Якщо сто літ бажаєте прожить!

imgonline 1imgonline 4imgonline 2imgonline3imgonline6

Дякуємо батькам за гарні фото!

 

Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими.

- О.Уальд -

Контакти

Ми за цією адресою

м.Полтава,
пров.Стешенка, 4
Україна, 36023

Або зателефонувати

Телефон: 

Контакти (2)

Ми за цією адресою

м.Полтава,
пров.Стешенка, 4
Україна, 36023

Або зателефонувати

Телефон: 

Скачать новые шаблоны Joomla!