i52У 3-4 роки дитина активно розширює коло відносин із навколишнім світом. ЇЇ увагу привертає все більше об’єктів, виникає безліч «чому?». В цей час важливо надати не тільки цікаву інформацію, а й сформувати правильне відношення до довкілля.
У наш час особливо актуально стає проблема екологічної освіти. У дітей спостерігається недостатній інтерес до природних явищ, дещо недбале ставлення до об’єктів природи, її таємного життя. Тому перед педагогами стоїть завдання: навчити бережливого ставлення до природи, допомогти зрозуміти, що в природі немає нічого зайвого; навколо має вистачати місця всім. І серед усього цього розмаїття повинні панувати мир, злагода та любов. Тому й корисно розказати дітям про багатоманітність об’єктів природи, зокрема, ознайомити із чарівним світом комах.


Яких тільки комах не зустрінеш навкруги: і стрибучих, і летючих, і таких, що бігають, і таких, що повзають! І, навіть, таких, що плавають! Деяких можна взяти в руки та розглянути ближче.
Без комах світ видається сумним, нецікавим, неживим. Бережіть комах! Не ображайте їх! Адже ви – великі, а вони – маленькі і беззахисні перед вами!

«Метелик – пурхаюча квітка»
В мене – довгий хоботок,
З квіт збираю я пилок.
Ще яскраві крильця маю,
Безтурботно я літаю! (метелик)

Метелики - одні з найгарніших живих істот на Землі! З давніх-давен метелики асоціюються з весною, красою, вічністю. Це загадкові і, безперечно, красиві істоти. Метелики – прекрасні лікарі від стресів. Вони є хорошими запилювачами рослини. А ще метелики здатні прикидатися мертвими в цілях захисту від хижаків.

«Мурахи – санітари лісу»
Завзята трудівниця,
Вона праці не боїться.
Дуже сильна ця комаха
Називається…. (мураха)

Мурах часто називають санітарами, адже вони поїдають загиблих комах, прибирають різне сміття. Мурахи хоч і маленькі комахи, однак користь приносять велику. Вони дуже працьовиті, дружні, завжди знаходять дорогу додому. Мурахи ніколи не сплять. Існує така прикмета: «Якщо мурашки клопочуться біля мурашника – на теплу погоду, а якщо ховаються – дощитиме».

Гусениця.
Влітку повно її скрізь,
Листячко зелене їсть,
А пташки її куштують,
І город, і сад рятують. (Гусінь)

Гусениця – це личинка метелика. Впродовж усього життя гусениця інтенсивно живиться, запасаючись поживними речовинами. Переважна більшість гусениць мають маскуюче забарвлення та форму. Чого лише вони не наслідують - сучки, бруньки, кору, соснову хвою... Багато гусениць мають яскраве застережливе забарвлення, що вказує на їх отруйність. Та, неприємна на вигляд, гусениця може перетворитися на прекрасного метелика.

Спостереження.

Якщо ви будете відпочивати улітку в селі, або на дачі, зробіть разом з дітьми «пастку» для комах. Візьміть скляну банку та вкопайте її в землю. Усередину покладіть «приманку»: шматок сиру, трохи варення чи цукру. Поспостерігайте разом, які комахи потраплять у вашу «пастку», а потім обов’язково випустіть їх!

Лічилка про комах.
Раз – метелик,
Два – жучок.
Три – невтомний павучок,
А чотири – бабка спритна,
П’ять – то сонечко привітне.
Шість – потішний світлячок,
Сім – то джмелик-дивачок.
Вісім – бджілка-трудівниця,
Дев’ять – мушка-танцівниця.
Десять – коник-стрибунець.
Тут лічилочці – кінець. (Леся Вознюк)

Олена Ляшенка.                                                                                       Байка  "День народження-переродження".                                                                                                           

Зелена Гусінь плаче тихо. Невже у неї сталось лихо? Летить назустріч їй Метелик, в руках тримає свій портфелик:
– Оце так квіти! Ось так ліс! А в чім причина ваших сліз, прекрасна пані? Я здаля лечу додому з навчання. Здобув освіту вищу, справжню. Вашій біді також зараджу!
– Навряд чи, друже кольоровий – гусінь сумна йому говорить, – немає в мене справжніх друзів, ані у лісі, ані в лузі, бо я зелена і бридка… Напевно доленька така: плести собі нитки шовкові й про крила мріять кольорові…
– Якщо лише потрібні крила, то вам не складно їх отримать! Сплетіть-но кокон з павутинки, сховайтесь в нього, як в хатинку, згорніться там собі клубочком. А я накрию Вас листочком. Метелик вчений точно знав, про те, що Гусені казав. Придумала природа-мати, як крильця їй подарувати. Чекала Гусінь терпеливо, минулась ніч, і сталось диво: із-під листочка на світанні з’явилася Метелик-пані:
– Тепер я гарна і всміхаюсь, від компліментів надихаюсь! Завмер у захваті Метелик, відкрив маленький свій портфелик:
– Не бачив ще краси такої: Божественної, неземної! До Ваших крил таких барвистих я подарую Вам намисто. А іншим пам’ятати варто: Не привід зовнішність для жартів. Ти можеш різний вигляд мати, важливо – ким зумієш стати!
Запитання до дітей:
- Чому засмутилася Гусінь?
- Чи справді вона бридка?
- А чи означає це, що її можна кривдити?
- Розкажіть, як гусінь стає прекрасним метеликом.

Запропонувати дітям розв’язати задачу за віршем:
Три метелики літають і на квіточки сідають.
Прилетів ось ще один,
Сів на квіточку і він.
Полічимо швидко всі - цих метеликів прудких.

Яскраві комахи – відмінний варіант для весняних дитячих виробів. Їх можна робити із будь-яких матеріалів: паперу, картону, пластикових одноразових ложок, тарілок, з втулок, фетру, синельного дроту, обгорток цукерок, природних та непридатних матеріалів. Вихователі К.ДЕМБОВСЬКА та В.ПАВЛІЙ запрошують Вас у творчу майстерню.

 «Мураха із паперу»

i28Матеріали для роботи: папір коричневого і зеленого кольорів, невеликі шматочки рожевого, білого, чорного і червоного паперу, чорний маркер, клей, ножиці.
1. Основа виробу – смужка зеленого кольору (10х21). Складемо її вдвоє по довжині – це трава, на якій сидітиме мураха.
2. Для створення мурахи підготуємо три кружечки коричневого кольору одинакового розміру (d=5см).
3.Формуємо мураху. Для цього на місці згину зеленої заготовки (основи) приклеїмо два кружечки, а третій – голову – трішки вище (він не повинен торкатися основи).
4. Тепер Із тоненьких смужок чорного кольору робимо вусики, кінці закручуємо ножицями. Приклеїмо їх до голови.
5. Із білого паперу вирізуємо два маленькі кружечки (очі), зіниці намалюємо чорним маркером.
6. Із рожевого та червоного паперу робимо ніс і рот. Приклеїмо їх.
7. Намалюємо чорним маркером лапки (їх шість).

i29«Весела гусениця»

Робити гусінь дуже просто. Для роботи нам знадобиться: кольоровий папір жовтого, зеленого та голубого кольорів, клей, ножиці, чорний маркер.
1.Підготувати 5 кружечків зеленого та 4 кружечки жовтого кольорів (d=4-6см).
2. Наклеїти на основу (аркуш паперу голубого кольору) всі кружечки один за одним, чергуючи кольори – це тіло гусениці.
3. Намалюємо чорним маркером очі, рот, лапки.
4. Наша гусениця готова.

 

  "Метелик - пурхаюча квітка"

Навесні барвиста квітка
На галявині розквітла.
Лиш поглянути хотіли,
Враз знялась і полетіла.

i35i33i36i34i32i30i31

 Вихователь старшої групи Г. ЇВЖЕНКО представляє виготовлення  чудової бджілки.

"Бджілка - трудівниця"

 Матеріали для роботи: кольоровий папір: листок паперу голубого чи синього кольору А-5; по 2 квадрати жовтого, чорного і білого кольорів, з стороною 5см.; 2 полоски паперу чорного кольору, довжиною 5см., шириною 0,5см.; ножиці, клей.

1.Складіть кожен квадрат пополам і намалюйте половинку сердечка. Виріжте, розгорніть.
2. З полосок чорного паперу виріжте «вусики».
3. Викладіть на папір силует бджілки і приклейте.
4.Намалюйте очі і ротик.

i40i41i42i43
Ось така весела бджілка носитиме вам мед.

i35i46i47

Вихователі старшої групи О. ПИВОВАР. і Ю. ТАРАСЕНКО пропонують виготовити метелика з будь - якого матеріалу, проявляючи фантазію та креативність під час творчої діяльності.

i45i26i27

 Почитайте своїй малечі казки придумані дітьми, які представила вихователь І. ГЕРАЩЕНКО 

Катя Северин                                                                                                        ЯК КУЗЯ СТАВ ЧЕСНИМ

На вкритій чудовими квітами галявині жила маленька мурашка Кузя. Поряд з нею жила його велика та дружня родина, а також багато друзів. Уранці Кузя прокидався, вітав миле сонечко, та виходив гуляти зі своїми друзями. Одного разу, граючись іграшками із своїм товаришем Джмеликом, він забрав собі його іграшку і побіг додому. Прибігши додому, він так радів, що має нарешті те, про що мріяв. Граючись він навіть не уявляв собі, як сильно засмутився Джмелик коли не знайшов свою іграшку. А коли мама Кузі побачила незнайому іграшку, то запитала у сина звідки вона у нього. Кузя чесно відповів матусі, що вкрав її у свого друга, нащо мама дуже засмутилася., а потім вирішила провчити сина його ж вчинком. Увечері мама сховала улюблену подушку Кузі, а коли він почав її шукати, спокійно сказала, що вкрала її. Тоді Кузя зрозумів свою помилку. Наступного ранку прийшов до Джмелика і попросивши пробачення віддав йому іграшку. Друзі обійнялися і почали гратися разом. Відтепер у них не було чвар і непорозумінь, вони завжди ділилися всім, та стали близькими наче брати.
А Кузіна мама тільки тішилася від того, що її син росте добрим, ввічливим, а саме головне – чесним!

Ліза Александрова                                                                                             ЯК РАФА СТАЛА СЛУХНЯНОЮ

В казковому лісі жила жук-сонечко на ім’я Рафа. Рафа, зазвичай була слухняною дівчинкою, але були такі дні, коли вона геть не слухалась матусю. Мама їй забороняла літати на сусідню галявину, бо там жив страшний павук на ім’я Сульфус. Цей павук полюбляв їсти на сніданок маленьких жучків.
Ось одного дня, коли Рафа не слухала матусю, вона полетіла на сусідню галявину. Там були дуже гарні квіти. Рафа перелітала з однієї квітки на іншу і так захопилася грою, що не замітила як втрапила в павутиння, яке сплів павук Сульфус.
Рафа дуже злякалась із усіх сил намагалась вибратися з тенет в які втрапила, але все було марно. Вона кликала на допомогу матусю і обіцяла, що більше ніколи її не ослухається. А саме в цей час матуся готувала для неї смачний обід і не чула її. Павук Сульфус помітив Рафа і приблизився до неї щоб з’їсти її, але піднявся сильний вітре, який зламав гілочку і вона впала на павутиння і розірвала його. Рафа змогла вибратися і полетіла до своєї матусі.
Коли вона повернулася додому, то розповіла батькам що з нею трапилося та пообіцяла що вона більше ніколи без дозволу не буде нічого робити.
З тієї пори Рафа завжди слухала своїх батьків, поки не стала дорослою.

Богдан Бовт                                                                                                           ПРИГОДИ ЖУКА-СОНЕЧКА

Жив-був жук-сонечко. Полетів він на лужок. Летить і бачить коник лапку підвернув. Допоміг жучок йому, довів до дому. Біля ганку коник помітив, що у жучка з’явилась на спинці чорна цяточка. Подякував коник жучку.
Полетіло сонечко далі. Бачить маленького метелика, що потрапив у павутину. Допомогло сонечко метелику виплутатись, і на спинці в нього з’явилась ще одна чорна цяточка.
Присіло сонечко біля струмка відпочити. Бачить у бабки крильця намокли. Допомогло сонечко бабці крила висушити. А на спині з’явилась третя цяточка. «Що ж це в мене за цяточки такі?» - подумало сонечко. Полетіло воно до мудрої сови спитати. Подивилася сова на сонечко, посміхнулася, та й сказала, «Ці цяточки, у тебе сонечко, з’явились від добрих справ! Це так тебе нагородила матінка Земля». 
Прочитавши казку, оповідання вірш можна намалювати сюжет за змістом.

i48i49i50i51

 

Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими.

- О.Уальд -

Контакти

Ми за цією адресою

м.Полтава,
пров.Стешенка, 4
Україна, 36023

Або зателефонувати

Телефон: 

Контакти (2)

Ми за цією адресою

м.Полтава,
пров.Стешенка, 4
Україна, 36023

Або зателефонувати

Телефон: 

Скачать новые шаблоны Joomla!