i84Якщо говорити між нами,
То все починається з мами.
І казочка перша у світі,
І сонячна подорож в літо.
Найперші легенькі сніжинки
І сяюче диво – ялинка.
Від мами – і літери, й слово,
І зроблена разом обнова….
Якщо говорити між нами,
То все починається з мами.
(М.Пономаренко)


Одне із найсвітліших і найрадісніших свят у році – це День матері. В Украіні святкування припадає на 10 травня. Незважаючи на різні традиції святкування, у всіх країнах світу в цей день дякують матерям за виховання, любов, турботу і ласку. Діти радують своїх мам увагою та подарунками. День матері − сімейне свято, і це важливий момент у вихованні дітей. Саме діти повинні пізнати, відчути, ким є для них мати, що зробила вона для них і якої пошани заслуговує.
Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина для своїх дітей.
В Україні на День матері прийнято дарувати мамам квіти, солодощі та подарунки. В цей день чоловік вітає не тільки свою матір, але і дружину, яка народила і виховала їхніх дітей. День матері – одне з найбільш зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ своєї мами, яка все зрозуміє, пробачить, пожаліє і буде сильно любити, незважаючи ні на що. Найважливіші в цей день увага і щира подяка мамі за життя. З пошани до матері починається Людина. Пам’ятаймо це, як хочемо, щоб наш рід не перевівся, щоб діти виросли милосердними, чуйними людьми. Свічка палкого материного серця повсякчас освітлює їхню життєву дорогу, тож нехай і вдячність дітей матерям ніколи не буває запізною.
Вихователь Ж.МИХАЛЬЧУК запрошує виготовити для матусі ляльку –мотанку «Мати - Берегиня».
Лялька- мотанка "Мати Берегиня" - це особистий оберіг родини. З давніх давен лялька-мотанка була символом добробуту родини та берегинею сімейного затишку, материнської опіки і турботи, жіночої мудрості та надійним оберегом. Вона є оберегом свого власника, який здатен захистити його від всякого зла та принести гарну вдачу, благополуччя та здоров'я.
Лялька мотанка виконана в червоних та зелених кольорах, що символізує добробут та здоров'я Вашої родини.
Лялька-мотанка має стояти на видному місці, так щоб вона оглядала кімнату. Коли ви вносите ляльку-мотанку в дім і ставите її на призначене місце, можна їй «розказати», для чого вона прийшла у ваш дім.
ЇЇ дарують як добре побажання, як помічницю і захисницю.
Існує легенда:
Говорив ненароджений малюк: « Я боюся приходити в цей світ. Скільки тут непривітних, злих, чужих людей. Я замерзну, я там заблукаю, я промокну під сильним дощем. Ну до кого я тихенько притулюся? З ким я буду удвох?.»
Відповів йому тихо Господь: «Не журися, малюк, не сумуй. Ангел добрий, він буде з тобою доти, поки будеш мужніти і рости ... Буде він тебе пестити, колихати, нахилившись над тобою, колискові співати. Буде міцно до грудей притискати, буде крилами дбайливо гріти. Перший зуб, перший крок бачити твій і долонькою сльозинки витирати. А коли захворієш, схилившись над тобою, жар губами з чола витирати. І коли почнеш дорослішати, ти дорогу знайдеш свою. Ангел буде вслід лише дивитися, повторюючи молитву свою.»
- Яке ім'я Ангела? - скажи ... Як його мені серед тисячі впізнати?
- Це зовсім не важливо, малюк, Мамою будеш ти Ангела називати ...
ДоторкнІться до давніх традицій нашого народу і зробіть ляльку-мотанку «Берегиня», яка представляє собою оберіг, який має чарівну силу. Ви власними руками створите свою ляльку-мотанку і відчуєте незрівнянне задоволення від процесу створення власного творіння.
Матеріали:
*Щільна тканина для скручування 20х30 см - основа ляльки;
*Квадрат білої х \ б тканини 20х20 см - голова;
*Квадрат білої тканини 15х15 см - 2 шт. - кісті рук;
*Прямокутник кольорова тканина 13х10 см - 2 шт. – рукава сорочки;
*Смужка кольорової тканини 18х9 см - сорочка;
*Клаптик тканини 7х9 см - фартух;
*Прямокутник кольорова тканина 14х30 см – спідниця;
*Міцні білі та червоні нитки для шиття;
*Шерстяні, бавовняні, лляні ( на вибір) нитки – волосся;
*вата або синтепон;
*Мереживо, бісер або намистинки білого та червоного кольору;
*Декоративні квіти, різнокольорові стрічки – вінок;
*Цупкий картон для намотування волосся 25х15 см;
*Ножиці та голка.
1. Беремо щільну тканину, підвертаємо з довгого краю на 3 см ( щоб лялька потім могла стояти) і робимо скрутку. Кінець тканини підгинаємо в середину.
2. Це тулуб ляльки. Закріплюємо його червоною ниткою умовно на рівні шиї, з того боку, де немає підгинання.
3. Формуємо голову за допомогою вати чи синтепона.
4. Квадратний клапоть білої тканини 20х20 см рівно по центру вкладаємо нашу основу. Формуємо голову і зав’язуємо червоною ниткою.
5. Робимо сакральний хрест на обличчі ляльки червоною стрічкою або червоними нитками ( це яскравий червоний колір означає радість, любов і життєлюбність) а також є оберегом. Мотаємо спочатку вертикальні лінії, потім горизонтальні. Мотати треба від себе, тобто за годинниковою стрілкою, кількість витків має бути непарною.
6. Підвертаємо куточки сорочки під низ, підкладаємо трішки вати або синтепону, формуючи груди, зав’язуючи червоною ниткою на рівні талії.
7. Робимо руки. Білу квадратну тканину для кістей рук складаємо кілька разів по діагоналі і закріплюємо ниткою.
8. Беремо кольорову тканину для сорочки, складаємо навпіл, із виворотного боку зшиваємо швом « назад голкою». Вивертаємо і вкладаємо кісті рук, як показано на фото і примотуємо ниткою.
9. Міцно примотуємо наші ручки до тулуба на рівні шиї.
10. Беремо смужку кольорової тканини для сорочки і примотуємо її до ляльки, також на рівні шиї, як показано на фото.
11. Опускаємо сорочку вниз і закріплюємо ниткою.
12. Тканину для спідниці складаємо навпіл, із виворітного боку зшиваємо швом
« назад голкою». Пришиваємо по низу мереживо і по талії збираємо на нитку.
13. Надягаємо спідницю і закріплюємо. Пов’язуємо фартух, пояс. Робимо намисто і
одягаємо нашій ляльці.
14. Волосся для ляльки: беремо шерстяні нитки, намотуємо на шаблон 40-50 ниток, для того щоб коса була тугою та гарною. Розмір шаблону 25х15 см. Розрізаємо з одного боку. Акуратно знімаємо нитки з шаблону і перев’язуємо намотування рівно посередині.
15. Накладаємо волосся, рівномірно розподіляючи по всій голові. Прив’язуємо волосся червоною ниткою навколо голови, зав’язуємо по ззаду. Нитку не обрізати, а вплести її потім в косу. Заплітаємо косу нашій Берегині.
16. З маленьких квітів плетемо вінок, прикрашаємо його кольоровими стрічками і одягаємо на голову ляльці.
i86i85

 

Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими.

- О.Уальд -

Контакти

Ми за цією адресою

м.Полтава,
пров.Стешенка, 4
Україна, 36023

Або зателефонувати

Телефон: 

Контакти (2)

Ми за цією адресою

м.Полтава,
пров.Стешенка, 4
Україна, 36023

Або зателефонувати

Телефон: 

Скачать новые шаблоны Joomla!