Профілактика гострих распіраторних захворювань у дітей, які часто хворіють

medikБагатьом батькам відома ситуація, коли майже півроку вони не бачать своєї дитини здоровою, оскільки одна простуда наздоганяє іншу. Коли лікар запитує: «На що скарги?», вони відповідають: «Дитина часто хворіє».
У сучасній медицині тими, хто часто хворіють вважаються діти:
• до 1 року, якщо випадки гострих респіраторних захворювань - 4 і більше разів на рік;
• від 1 до 3 років - 6 і більше разів;
• від 3 до 5 років - 5 і більше разів;
• старші 5 років - 4 і більше разів на рік.
Вчені визначили близько 300 різновидів вірусів , що викликають ГРЗ і грип щороку. Побудувати специфічний імунітет проти кожного виду вірусу неможливо в принципі. Тільки розвиваючи неспецефічний імунітет, можна досягти підвищення опору до будь-якого вірусу.
Словосполучення «неспецефічний імунітет» пояснити дуже легко - це система, що складається з інтерферонів та імунних клітин, яким все одно, з чим боротися: віруси, бактерії, глисти і т.д.
Зовні ГРВІ можуть проявляти себе нежиттю, кашлем, почервонінням горла, загальною слабкістю, підвищення температури, відмовою від їжі.
У дітей, які часто хворіють може бути одним симптомом, наприклад, постійний кашель або покашлювання, виділення з носа, при цьому температура може бути цілком нормальною.
Нормальна робота імунної системи залежить від злагодженої взаємодії всіх її складових. Цьому можуть заважати певні фактори: спадковість, екологія, стреси, невірне харчування, умови життя і багато іншого. Є діти, які майже не хворіють, а якщо захворіли, то швидко видужують.
Це свідчить про те, що їх імунна система здатна ефективно видаляти вірус з організму.
Імунітет дітей, що часто хворіють, не просто ослаблений, а істотно змінений - імунна система більше продукує алергічні реакції; погано розпізнає збудників хвороб; імунна відповідь на появу вірісу недостатньої сили або відсутня.
Батькам дітей, які часто хворіють, необхідно звернутися до лікря - педіатра, а також продовжити або розпочати профілактичні заходи, до яких можна віднести: розпорядок дня, раціональне харчування, загартування.
Розпорядок дня має відповідати вікові дитини. Оскільки діти швидко втомлюються, для них необхідним є повноцінний відпочинок, який забезпечить денний сон.
Одна з обов'язкових умов збереження і підтримки здоров'я дітей - раціональне харчування. У щоденний раціон мають входити свіжі овочі, фрукти, ягоди.
Найбільш результативний шлях профілактики простудних захворювань - загартування холодом. Починати його краще в літній період і продовжувати весь наступний час.
Основні принципи при проведенні процедур загартування - поступовість та регулярність.
Не варто допускати хвору дтину до дитячого колективу, навть якщо захворювання проходить в легкій формі. Хвора дтина - потенційне джерело хвороб для інших дітей, у яких воно може проходити набагато складніше.
Але що робити в ситуації, коли ось-ось дитина захворіє або підхопила якийсь вірус?
У більшості випадків висока захворюваність грипом і ГРВІ (як і будь-якими іншими вірусними та бактеріальними інфекціями ) супроводжується послабленим імунітетом. З іншого боку будь-яка хвороба наносить удар по імунній системі та послаблює її. Недостатність імунітету істотно полегшує розвиток будь-якої інфекції, а вона у свою чергу з часом послаблює імунітет. Вираз «недостатність імунітету» варто розуміти у широкому значенні, а саме як «невірну роботу імунної системи» варто розуміти у широкому значенні, а саме як «невірну роботу імунної системи».
Так формується висновок:
1. сучасні способи профілактики і лікування грипу і ГРВІ обов'язково мають містити препарати для корекції імунітету, імунномодулятори;
2. для реабілітації імунної системи після затяжної вірусної інфекції необхідно застосовувати засоби для відновлення імунітету.
Перспективними для широкого профілактичного викорстання вважаються індуктори інтерферонів - засоби, що викликають вироблення в організмі відповідних інтерферонів. Тому препарат, що поєднує властивості індуктора інтерферону та імномодулятора. буде найоптимальншим для профілактики вірусних інфекцій, особливо в умовах імунодефіциту.
Слід розуміти, що імунітет потрібно не стимулювати, а укріплювати, тому будь-яке втручання в цю систему, тим більше під час її розвитку та становлення, може неправильно зашкодити організму дитини.

Отже, призначити препарати, які впливають на імунну систему повинен лише лікар!!!

Особиста гігієна дітей дошкільного віку

BabyBjorn podstavka glУ людини ставлення до власного здоров'я формується з дитинства. Велике значення у збереженні та зміцненні здоров'я дитини має гігієнічне навчання та виховання. Це обов'язок батьків.
Особиста гігієна — це догляд за своїм тілом і підтримка його в чистоті. Шкіра захищає тіло людини від хвороб. Коли дитина бігає, стрибає, їй стає жарко і на шкірі з'являються крапельки поту. Крім того, на шкірі є тонкий шар жиру, так званого шкіряного жиру. Якщо шкіру довго не мити, на ній накопичуються жир і піт, де і затримуються частки пилу. Так, шкіра стає брудною, грубою і перестає захищати тіло.
Щоранку діти повинні вмиватися: мити обличчя, руки, шию, вуха. Також необхідно це робити після прогулянок та увечері. Для процедури вмивання варто заздалегідь підготувати рушник та мило, за відсутності крана з водопровідною водою — кувшин або таз. Рушник слід вішати на гачок чи цвях, а не накидати собі на шию або плечі, бо на нього під час умивання попадатимуть бризки води і він буде мокрим і брудним. Умиватися краще роздягненим до поясу або в трусиках і майці.
Спочатку варто гарно вимити руки з милом під струменем води, але в жодному випадку не мити руки в ємкості. Руки слід намилювати один-два рази з обох боків та між пальцями, потім - добре змити мильну піну та перевірити чистоту нігтів. І лише тоді, уже чистими руками, мити обличчя, шию та вуха.
Після вмивання необхідно витертися насухо чистим, сухим рушником, який у кожної дитини має бути особистим. Якщо дитина добре вмивалася, то рушник залишатиметься чистим.
Починаючи з чотирьох років, дитина має навчитися самостійно мити обличчя, вуха, верхню частину грудей і руки до ліктів, а з 5-7 - річного віку -обтиратися до пояса. Варто допомогти дитині після вмивання гарно розтертися рушником до відчуття приємної теплоти.
Перед сном обов'язковим є миття ніг, тому що на них дуже сильно потіє шкіра і накопичується бруд. Якщо не мити ноги щодня, носити брудні шкарпетки, панчохи, то це все сприяє появі попрілостей і натирань, а також може привести до виникнення грибкових захворювань. Після миття ніг необхідно ретельно витерти рушником, який спеціально призначений для цієї процедури.
Неоціненне значення має вечірній душ. Так, водні процедури ввечері мають не лише гігієнічне значення, але й сприяють загартуванню, добре впливають на нервову систему та сприяють швидкому засипанню.
Рекомендується старанно мити волосся, тому що на ньому накопичується багато шкіряного жиру, бруду і пилу.
Обов'язковою є гігієна нігтів на пальцях рук і ніг. Під довгими нігтями, зазвичай, накопичується бруд і видалити його важко, тому раз на тиждень їх необхідно обережно підрізати. Але в жодному випадку не можна гризти нігті!
Особливої уваги вимагають руки та їх чистота. Дитині мають пояснити, що руками вона тримає різні предмети: олівці, ручки, книжки, зошити, м'ячі, іграшки; гладить тварин (кішок, собак); торкається різних предметів (ручок, ланцюгів, гачків і тому подібне) у туалетних кімнатах. Бруд, часто невидимий, що знаходиться на цих предметах, залишається на пальцях. Якщо брати немитими руками продукти харчування, то бруд потрапляє спочатку до рота, а потім до організму. Тому необхідно мити руки перед їжею, після відвідування туалетної кімнати, після будь-якої іншої діяльності (прибирання кімнати, роботи на присадибній ділянці, гри з тваринами і тому подібне) та перед сном.
Дитина має стежити за чистотою зубів і доглядати їх, оскільки стан зубів впливає на здоров'я, настрій, міміку і поведінку людини. Дуже важливо своєчасно почати догляд за порожниною рота і зубами дитини . Дитина має чистити зуби вранці й обов'язково увечері перед сном.
Із раннього віку необхідно привчати дитину користуватися носовою хустинкою. Варто пояснити, що під час кашлю чи чхання з носоглотки виділяється велика кількість мікробів і, якщо не користуватися хустинкою, то разом із бризками відбувається зараження оточуючих. Дитина повинна мати окрему хустинку для носа й окрему для очей (особливо під час захворювання), щоб уникнути потрапляння інфекції з носа на очі чи навпаки.
Хустинки мають бути завжди чистими. Змінювати їх необхідно щодня, навіть, якщо вони не були використані. Витирати рот, обличчя або перев'язувати подряпину треба лише чистою хустинкою.
Дитина дошкільного віку легко піддається вихованню завдяки розвиненому відчуттю наслідування, спостережливості, допитливості та потреби в самостійних діях. І тому необхідно використовувати ці властивості дитини при прививанні їй гігієнічних навичків (своєчасне миття рук, чищення зубів, дбайливе зберігання одягу і т. ін.).

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

щодо дій у разі виявлення перших симптомів кору
1. Терміново звернутися за медичною допомогою, викликавши лікаря, та обов’язково дочекатися його прибуття. Не слід самостійно вести хворого у лікарню, оскільки він є джерелом інфекції.
2. До приходу лікаря слід ізолювати хворого в окремій кімнаті, яка має бути чистою, добре провітрюватися.
3. Обов’язково повідомити лікарю про всі можливі контакти хворого на кір за останні 10-20 днів.
4. Хворому на кір рекомендовано організувати постільний режим, забезпечити питтям.
5. Навчити хворого при нападах кашлю, нежитю прикривати ніс і рот носовою хустинкою чи серветкою, часто мити руки милом.
6. Слід забезпечити хворого індивідуальними речами побуту (окремий посуд, засоби гігієни та інше].
7. У жодному разі не проводити самолікування хворого на кір.
8. Особам, що контактують з хворим на кір, слід використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання, наприклад, маску чи марлеву пов’язку, які варто змінювати через дві і чотири години відповідно.
9. Чітко дотримуватися рекомендацій лікаря щодо лікування хворого на кір та проведення заходів специфічної та неспецифічної профілактики щодо контактних осіб.

Грип, ГРВІ, ГРЗ: в чому різниця?

6a750e34 0b1c 4de4 853f 8983253c6fdf 610x375 resizeБолить горло, закладений ніс, температура? Так це ж застуда! Чи як ще кажуть ОРЗ, ГРВІ, грип. Але ці поняття зовсім не тотожні. Давайте разом розберемось що ж саме означає кожне з них.
Що таке ГРЗ
Абревіатура ГРЗ розшифровується так: «гостре респіраторне захворювання». «Гостре» - означає протиставлення хронічному захворюванню; «респіраторне» - означає, що «зачеплені» органи дихання.
ГРЗ - термін збірний, як і термін «застуда». Він позначає сукупність різноманітних інфекцій, бактеріальних (збудник - хвороботворна бактерія) чи вірусних (збудник - вірус).
Що таке ГРВІ
ГРВІ - гостра респіраторна вірусна інфекція. До ГРВІ ми зараховуємо ті захворювання, збудниками яких є віруси. Виходить, що поняття «ГРВІ» теж позначає не конкретну хворобу, а сукупність різних вірусних захворювань, їх безліч.
Ось лише деякі з них:
• Риновирусная інфекція. Простіше кажучи, банальний нежить. Він викликається однойменним вірусом. Риновірусів існує більше сотні, через це наша імунна система не може запам'ятати ворога. Тому лікуй, не лікуй нежить, все одно кілька днів прохворієш. Симптоми: утрудненість дихання, закладеність носа (інфекція вражає переважно слизову носоглотки), водянисті виділення з носа.
• Вірус парагрипу. Він викликає розвиток ларингіту (запалення гортані).
Симптоми: утруднене, свистяче дихання, «гавкаючий» кашель, осиплість голосу.
• РС-інфекція (респіраторно-сінтіціальний). Потрапляючи в організм, вона «нагороджує» нас бронхітом (це запалення стінок бронхів).
Симптоми: болісний сухий кашель, через деякий час переходить у продуктивний (вологий).
Грип
Грип - захворювання серйозне. Збудник - Mixovirus influenzae з сімейства вірусів Orthomyxoviridae (ортоміксовіруси). Він буває трьох типів: A, B і C. Мікроб швидко розмножується, тому грип «накриває» нас раптово (через 14-48 годин після зараження). Клінічні прояви (симптоми) украй різноманітні: кашель, біль і першіння в горлі, закладеність носа, підвищена температура, головний біль, відчуття ломоти в тілі, слабкість. Головне при грипі - не допустити ускладнень. Хворому потрібен спокій, тепле пиття і препарати, що допомагають позбутися симптомів хвороби.
Вірус грипу від сезону до сезону мутує, тому створити ефективні ліки, що допомагали б позбутися будь-якого типу цього захворювання, проблематично. Лікування хвороби спрямоване на пом'якшення та усунення симптомів.

При грипі рекомендується рясне пиття - чай, компоти, морси. Справа в тому, що рідина вимиває з організму токсини (від грецького toxikоn - отрута), які у великій кількості утворюються при грипі. Людям, що страждають набряками і проблемами з нирками, варто бути в цьому питанні обережніше.
Деякі поради по лікуванню:
Біль голови і мозку при застуді (рекомендації особливо підходять для флегматиків).
• Насіння розтертої гірчиці змішати з медом у пропорції 1 чайна ложка порошку на 1 столову ложку меду. Вживати як ліки для злизування (суміш злизувати з чайної ложки невеликими порціями).
• Інгаляція парами гвоздики.
• Порошок гвоздики з медом - ліки для злизування. По 2-3 рази на день по 1 чайній ложці після їжі через 2 години.
Вологий кашель.
• Приготувати порошок з насіння гірчиці або куркуми, або імбиру, або гвоздики, або кардамону з медом. Застосовувати як ліки для злизування.
• Розтирати груди і спину сіллю з гірчичним або сезамовим маслом до почервоніння.
• На груди ставити лікарські пов'язки (на вовняну тканину тонким шаром намазати мед і зверху посипати сіллю або імбиром, або корицею, накласти на груди або спину на ніч.
• Настій 1 столової ложки сосни з 1 щіпкою імбиру, пити по півсклянки 3 рази за 30-40 хв до їди. Рекомендації особливо підходять для флегматиків.
Сухий кашель.
• Вологі теплі киселі з журавлини, смородини.
• Яблучний лист заварити в окропі і пити з 1 щіпкою імбиру по 1 склянці 2-3 рази на день.
• Робити примочки або припарки з насіння гірчиці, кориці, гвоздики на ділянку грудей.
• Пити тепле молоко з мигдальним маслом або топленим маслом з 1 щіпкою мускатного горіха.
• 1 столова ложка фіалки на склянку окропу, варити поки не випарується половина рідини. Приймати по половині склянки 2 рази на день вранці і ввечері через 1-1,5 години після їжі.
• Пити настій кореня солодки з 1 щіпкою кардамону.
• Взяти по ¼ чайної ложки гвоздики, порошку імбиру, кардамону і 1 чайну ложку кореня солодки (або кореня алтея). Залити 200 мл окропу, настояти 5 хвилин, процідити. Пити настій маленькими ковтками. Допомагає при кашлі, що супроводжується больовими відчуттями.

Здоров'я вам та вашим діткам!

 

 

Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими.

- О.Уальд -

Контакти

Ми за цією адресою

м.Полтава,
пров.Стешенка, 4
Україна, 36023

Або зателефонувати

Телефон: 80968348512

Скачать новые шаблоны Joomla!