den sniguЯк зима лишень прийшла –
Біле пір’я принесла.
Сипле те пухнасте пір’я
На стежину і подвір’я...


Здавалося б, ми не хочемо приходу зими – холоду та коротких, похмурих днів. Але є причина, з якої багато людей з нетерпінням очікують саме на цю пору року. Це сніг – біле природне диво. Витончені сніжинки, сріблястий іній, пухнасті замети – сніг буває різним, але він завжди викликає захват, відчуття чистоти, створює атмосферу казки.Сніг здавна сприймався людьми як справжнє диво. До наших часів дійшли старовинні міфи й перекази про це природне явище. За однією з найкрасивіших легенд, ми завдячуємо появою снігу ангелам, що колись повстали проти Бога. Переможені в нерівній битві ангели падали й втрачали пір’я зі своїх крил, і воно покривало землю білим килимом. Відтоді в світі з’явився сніг і літо почало змінюватися зимою.
Якщо у вашому місті не буває справжньої зими, скористайтеся всіма доступними засобами для того, щоб наочно продемонструвати малюкові, як виглядає зима. Це можуть бути як книги, журнали, енциклопедії, так і інтернет, телевізор тощо. Існують спеціальні добірки, наприклад, зимових відеокліпів або заставок, є аудіодиски із зимовими пісеньками для дітей та казками. Не ігноруйте в процесі виховання дитини аудіопродукцію - вона здатна розвинути її інтелект і уяву набагато краще, ніж відео.
Дослідницька робота
Дорослий спонукає малят простягнути одягнену в рукавичку долоньку і зловити на неї кілька сніжинок. Діти виконують ігрове завдання. За допомогою дорослого «досліджують» сніжинки.
Мовленнєві ігри
Мета: закріпити знання дітей про сніг, його ознаки. Вчити дітей підбирати рими, утворювати похідні слова, розвивати мову, мислення. Виховувати спостережливість, бажання дізнаватися,щось нове.
" Поговоримо про сніг"
- Сніг білий чи зелений?( Білий)
- сніг важкий чи легкий? (Легкий)
- сніг гладкий чи пухнастий?
- сніг гарячий чи холодний?
- сніг падає чи піднімається?
- сніг стрибає чи кружляє?
- сніг летить чи повзає?
"Добери риму"
Зима - ... сама, кума...
Сніг - .. пиріг, поріг..
Сніжинка-... пушинка, перлинка...
Вітерець - пустунець, молодець...
"Додай слово"
Тихо, тихо,як у сні падає на землю...(сніг)
З неба вже летять пушинки - це сріблястії ....(сніжинки)
Немов в білий пуховик вдягся дядько...(сніговик)
Поруч білая фігурка - та це ж дівчинка...(снігурка)
На дерева на лужок тихо падає...(сніжок)
Подивися,що за диво на снігу сидять сміливо- це веселі трударі червоногруді...( снігурі)
Василь Струтинський, казка "Чому рипить сніжок"
А й справді, чому рипить сніжок? Не знаєте? То я вам розповім.
Якось ішов лісом Дід Мороз. Нечутно, по м'якому, наче вата, сніжку. Стомився. Присів на пеньок, а мішок з гостинцями поруч поклав. Довгу бороду гребінцем розчесав. Дивиться, аж під ялинкою зайчик сидить і плаче. Дідусеві жаль стало зайчика. Підійшов до нього та й питає: «Чому це ти, вуханчику, плачеш?» А той, схлипуючи, відповідає: «Заблукав, додому нія-а-ак не втраплю!»
Здивувався дідусь: отакої, заєць — і раптом заблукав у лісі. Як же те могло статися? Все ще схлипуючи, куцохвостий розповів старому свою пригоду.
Уранці він гуляв з братиками та сестричками на галявині. їм було весело, так добре стрибати з розгону в снігові кучугури, що й незчулися, як мисливець підійшов. Пролунав постріл. Зайчата кинулися тікати. Найдалі, в лісову гущавину, забіг той зайчик, якого оце й зустрів Дід Мороз...
Добрий дідусь заспокоїв малюка, і вони разом швидко знайшли стежину до заячої хати. А там уже зібралися його братики й сестрички. Всі живі та здорові. Мама з татом уже ходили шукати свого найменшенького. Шукали, шукали та вже й зневірилися, що він живий. Ото радощів було, коли побачили свого синочка та ще й з Дідом Морозом!
Дідусь привітав усю заячу родину з Новим Роком, гостинці роздав: кожному по великій соковитій морквині. А на прощання, погладжуючи довгу бороду, сказав: «Я зроблю так, що сніжок рипітиме. Щоб ви, зайці, чули коли хтось буде до вас підкрадатися».
Як сказав, так і сталося: відтоді сніжок і рипить, тобто попереджає зайців та інших беззахисних звірів про небезпеку. Ось так: рип-рип, хтось іде, пильнуй!
Завдання на розвиток логічного мислення по темі "День снігу"

den snigu1den snigu3den snigu4den snigu2
Дидактична гра " Знайди відмінність"

den snigu5den snigu6den snigu7

Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими.

- О.Уальд -

Контакти

Ми за цією адресою

м.Полтава,
пров.Стешенка, 4
Україна, 36023

Або зателефонувати

Телефон: 80968348512

Скачать новые шаблоны Joomla!